Coman Bianca Elena – Informatică

Elevă la Colegiul Național V. Alecsandri, profil real, specializarea matematică- informatică.

Bianca este un amalgam de contradicții, de stări, de trăiri . Este cerebrală dar și visatoare, hotărâtă dar  și timidă… este  informaticiana noastră sensibilă, creativă și complexă.

„Informatica reprezintă o nouă etapă, un nou mod de viată , aproape indispensabil, care implică folosirea informației în toate domeniile de activitate, cu un impact economic și social major.Omul modern, societatea moderna inseamnă informatică”

Concursuri si olimpiade

• Etapa  l 2012 , Evaluare în Educație , Informatică – 100 puncte , locul l național , medalie
  • Etapa ll  13- 19 mai 2013 , Evaluare în Educație , informatică – 90 puncte , locul lll județean, locul 12 național