534 de concurenți s-au înscris la startul Semimarathon-ului și la evenimentul premergător, Cursa populară!!!

La individual, efortul de 21 km va fi depus de 100 concurenți. La ștafetă, aceeași distanță va fi acoperită de 152 de concurenți grupați în 39 de echipe, reprezentând instituții, Ong-uri, companii, familii sau prieteni: Essential, Justice Eagles, Suceava TEAM, We make IT run – SCC, Super Quick Crew-SCC, LUMINA, ELECTRIC BLUE, Bondarii si Albinuta, Orhideea, Viitorul Bacău – Primăria, Athletic Cardio Club, Zen, Grigoriu Team, Forensic, Anti-Forensic, LIMITLESS, Crucea Rosie, Comfert 1, Comfert 2, Pambac 1, Pambac 2, Vranceanu, FSC, EurAsia, OZ-ER GOLDEN, FSC 2, “AS” Colegiul Tehnic ” Anghel Saligny”, CSS Sava, CSS Hagima 1, CSS Hagima 2, CSS Jercalau, Colina, URSULETII VESELI, Vranceanu 2, INVICTUS BACAU, Electro, EFixBody1, Spontan, YouthBank.

Semimarathon-ul este precedat de o cursă populară, care reunește 282 persoane, grupate în următoarele echipe: ‘Golden Kids” Bacau, SCC – Run for IT, Easy Communication, Team FTL, Run as root – ISSCO, Floraria Irissara, Per Sempre, Universitatea George Bacovia Bacau, Crucea Rosie Romana – Filiala Bacau, Big Panda, Universitatea Vasile Alecsandri, MASSARO, Balerinele, Colina, BUCULEI FAMILY, Club Sportiv Dan Botezatu, Colegiul Dumitru Mangeron, Quntum sport, Leutii YS- Leo Alpha Young&Smart Bacau, Pambac Bistro Caffe, Run Karpen- Profesorii Colegiului Tehnic de Comunicaţii “Nicolae Vasilescu–Karpen” , Cercetașii “Sf.Neculai Karpen”, KNOW LIMITS STUDIO, Fundatia de Sprijin Comunitar, Valhalla, SCM Bacau – Luptatorii, Decro, Teatrul Municipal Bacovia, aCORD pentru Bacau.

Echipele sunt personalizate prin însemne, culoare, stil vestimentar, iar membrii echipelor vor alerga împreună, pe o distanță de 1500 m, de la Parcul Trandafirilor la Primăria Bacău și retur.